123
Hizmetler

Neden blok zincir çeviri hizmeti veren bir şirketle çalışmak, freelance çevirmenler ile çalışmaktan daha avantajlıdır?

Bora Öztürk
22/02/2023
13.png

Blok zincir (blockchain) teknolojisi, şirketler, kurumlar ve kişiler için yeni bir fırsatlar dünyasının kapılarını açtı. Aracılara ihtiyaç duymadan taraflar arasında bilgi ve iktisadi değerlerin güvenli ve doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamak bu teknolojinin en göze çarpan özelliklerinden biri oldu. Böylelikle bu teknolojinin tedarik zinciri yönetimi, finansal işlemler vb. dahil olmak üzere birçok uygulamada kullanılması elverişli hale geldi. 

Blok zincir teknolojisinin kullanımı dünya çapında artmaya devam ettikçe, bu teknolojiye dair içeriklerin kaliteli çevirisine duyulan ihtiyaç da giderek büyüyor. Blok zincir çeviri hizmeti için doğrudan freelance çevirmenlerle veya blok zincir çeviri hizmeti veren bir firmayla çalışmak gibi iki seçenek bulunuyor. 

Blok zincir çeviri hizmeti veren bir şirketle çalışmak istiyorsanız birkaç önemli noktayı göz önünde bulundurmakta yarar var. Öncelikle, blok zincir alanında faaliyet gösteren şirketlere hizmet vermiş ve kaliteli çeviriler sunma konusunda kendini kanıtlamış bir çeviri firmasıyla çalışmalısınız. 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli etmen ise çeviri şirketinin blok zinciri alanında uzman olup olmadığıdır. İyi bir blok zincir çevirisi şirketi, çeviri yapılan dilde akıcılığı sağlayan ve blok zincir teknolojisine ve kendine özgü terminolojisine derinlemesine vakıf olan bir çevirmen ekibiyle çalışır. Böylelikle çevirilerinizin doğru ve tutarlı olmasını ve blok zinciri alanının teknik nüanslarının hassaslıkla yansıtılmasını sağlar. 

Çeviri firmasıyla çalışmak daha fazla esneklik, ölçeklenebilirlik ve sürdürebilirlik sağlar. Kısa zamanda tamamlanması gereken büyük hacimde bir projeniz varsa çeviri firmanız işi belirlenen zamanda bitirmek için hızlıca bir çevirmen ekibi oluşturabilir. Her zaman müsait olmayabileceği veya büyük hacimdeki projeleri kendi yürütemeyeceği için doğrudan freelance çevirmenle çalıştığınızda bu esnekliği sağlamanız pek mümkün olmaz. 

Ayrıca çeviri firmasıyla çalışmak kafanızın rahat olmasını sağlar. Freelance çevirmenlerle çalıştığınızda çevirinizin kalitesi için tek bir kişiye bel bağlayarak daha fazla risk almış olursunuz. İyi bir çeviri firmasıyla çalıştığınızda, çeviri projeleriniz doğru ve tutarlı çeviriler sunma konusunda bilgi birikim ve deneyime sahip uzmanlardan oluşan bir ekipçe tamamlanır. Hızlıçeviri gibi blok zincir konusunda deneyimli, kaliteli ve güvenilir bir çeviri şirketi, freelance bir çevirmene kıyasla bu avantajları sunabilir.

Çevirinin kalitesi, çevirmen ekibin kalitesiyle doğru orantılıdır.

Hızlıçeviri hem yurt içi hem de yurt dışında blok zincir çeviri projeleri tamamlamış kaliteli bir blok zincir çeviri hizmeti sağlayıcısıdır. Borsa şirketlerinin, blok zincir proje yöneticilerinin ve blok zincir sektöründeki diğer kurumların müşterileri ve paydaşlarıyla doğru ve etkili bir şekilde iletişim kurmalarına yardımcı oluyoruz. Blok zincir teknolojisi konusunda geniş bilgi ve deneyime sahip olan uzman çevirmenlerden ve proje yöneticilerinden oluşan ekibimiz, çevirilerinizin en yüksek kalitede teslim edilmesini sağlamak için en yeni teknoloji ve araçları kullanır. 

Hızlıçeviri olarak projelerinizi uzman çevirmenlere iletiyor, teslim tarihlerinde esneklik ve global büyümenizde ölçeklenebilirlik sunuyor ve çevirilerinizi kaliteli ve sorunsuz bir şekilde teslim ediyoruz. Blok zincir sektöründe müşterileriniz ve paydaşlarınızla etkili bir iletişim kurma konusunda daha fazla bilgi almak ve size nasıl yardımcı olabileceğimizi anlatmak için bize ulaşabilirsiniz.

boraozturk.jpeg
Bora Öztürk
Hızlıçeviri'de içerik pazarlama uzmanı olan Bora, işletmelerin küresel erişimlerini genişletmelerine yardımcı olan içerikler üretme konusunda uzmandır. Çeviri ve içerik pazarlaması konusunda son derece yetenekli olan Bora, işletmeleri uluslararası büyüme hedeflerine ulaşmalarında etkili bir şekilde destekleyebiliyor.